1.    Місяць - єдиний природний супутник Землі. Середня відстань між центрами Землі і Місяця - 384467 км. Це 30 діаметрів Землі.

Давайте намалюємо Землю і Місяць, між ними розмістимо 30 кульок-земель.

 2.    Діаметр Місяця в 4 рази менший за діаметр Землі.

Діаметр являє собою відрізок, який з`єднує дві точки кола і проходить через її центр.

 Намалюємо велике коло – це буде Земля, проведемо діаметр. Поділимо його на 4 частини. Спробуйте на цій лінії намалювати коло-Місяць.
Результат:


 

3.    Маса Землі = 81 масі Місяця.

Намалюйте великі терези. На одній шальці розмістить Землю, а на іншій напишіть число 81 і поряд намалюйте символ Місяця.

4.    Сила тяжіння на Місяці в 6 разів менша, ніж на Землі. Це означає, що на Місяці ви будете важити у 6 разів менше, ніж на Землі.

Підрахуйте, скільки ви будете важити на Місяці. Намалюємо напільні ваги:

Якщо ваша вага на Землі 30 кг то на Місяці ваша вага буде всього 5 кг. Поміркуйте, що вам легше буде робити на Місяці?

5.    Місяць обертається навколо своєї осі і навколо Землі за 27 днів, тому ми бачимо тільки одну сторону Місяця. Пояснення: 

Нехай хтось із вас буде Місяцем, а я буду Землею. Місяцю треба обійти Землю  так, щоб дивитися на Землю тільки однією стороною. І коли Ви зробите один оберт навколо Землі, одночасно Ви зробите один оберт навколо «себе», тобто навколо власної осі, тобто інші учні один раз побачать вашу спину, один раз ваш лівий бік, один раз обличчя і один раз правий бік. Коли Ви не будете обертатися навколо власної осі, то Земля «побачить» усі Ваші «сторони», а віддалені спостерігачі (учні) тільки одну сторону.  Отже, Місяць завжди дивиться на Землю однією стороною, тому що період обертання навколо своєї осі дорівнює періоду обертання навколо Землі.


Завдання: розставте фігурки Місяця навколо кульки-Землі у двох випадках: Місяць не обертається навколо власної осі і Місяць обертається навколо власної осі
Результат:

 

Завдання на повторення теми «Зодіакальні сузір’я»


Знайдіть у сітці букв назви дванадцяти знаків зодіаку (латинські назви). Слова можуть бути розташовані по горизонталі, вертикалі і діагоналі у будь-якому напрямку. Одна і та ж буква може використовуватися в декількох словах.

Домашнє задання.

1. Візьміть лінійку і знайдіть «правильний» за розміром Місяць:

2. Поясніть батькам, чому Місяць завжди «дивиться» на Землю однією стороною.
3. Підрахуйте, скільки буде важити на Місяці хтось із ваших родичів.
4. Назва якої ноти заховалася  у слові «Місяць»? Намалюйте цю ноту на нотному стані.